1
/
of
1
Maxwell & Williams White Basics Euro Rim Dinner Set 18pc Gift Boxed
Maxwell & Williams White Basics Euro Rim Dinner Set 18pc Gift Boxed
SKU:WBA0145
Regular price
R 1,799.00
Regular price
Sale price
R 1,799.00
Taxes included.
Pay in 3 or 4 installments from R 449.75
0% interest • Quick approval • No fees
NO INTEREST. NO FEES. THIS IS SHOPPING.
PAY IN 3 INSTALLMENTS
R 599.66
× 3 installments
OR
PAY IN 4 INSTALLMENTS
R 449.75
× 4 installments
1
SELECT YOUR PAYMENT PLAN
Choose 3 or 4 installments at checkout
2
GET APPROVED INSTANTLY
Quick approval, no paperwork
3
PAY YOUR FIRST INSTALLMENT
Get your order right away
REQUIREMENTS
✓ Over 18 years old
✓ Valid South African ID
✓ Mastercard, Visa or Amex debit/credit card
Quantity
Couldn't load pickup availability
Details
Details
This 18 Piece European Rim Dinner Set from Maxwell & Williams is designed with everyday use in mind. Made from durable porcelain it is microwave and dishwasher safe. Contains: x6 Side Plates, x6 Dinner Plates and x6 Bowls. Gift boxed.
More Information
More Information
| Color | White |
|---|---|
| Material | Porcelain |
| Care Instructions | Microwave Safe. Oven Safe. Dishwasher Safe. |
| Depth | 29cm |
| Height | 29cm |
| Width | 29cm |
| Range | White Basics |
| Brand | Maxwell & Williams |
Share
